Сьогодні Gucci – один із найпрестижніших брендів.

Порояв розкоші та моди не можливо уявити без гламурних, яскравих, часом епатажних, але таких бажаних і чудових речей від Gucci.

Ось уже більше століття компанія Gucci доводить, що її історія тільки починається!

Перейти на Brocard

Син шкіряника з Флоренції Гуччо Гуччі вирішив не йти шляхом батька, а в пошуках кращого життя відправився до Лондона.

У 1921 році на зароблені в Англії 30 тисяч лір Гуччі відкрив майстерню, а через рік – магазин, в якому стали продаватися його вироби: кінська збруя, одяг для жокеїв і валізи.

Все це було зроблено зі шкіри найвищої якості з вишуканістю, притаманною середньовічним майстрам.

У 1938 році в Римі на найпрестижнішій вулиці – Via Condotti – відкрився перший бутік Гуччі.

У 1940-х роках Альдо (один з чотирьох синів Гуччі) – одним з перших європейських виробників – відправився за океан, і Америка не встояла перед чарівністю розкоші Гуччі.

В 1953 році відкрився перший магазин на П’ятій авеню в Нью-Йорку.

У тому ж 1953 році помер Гуччо Гуччі, і це стало першим кроком до краху сімейства. Брати довго судилися між собою про те, яка частина сімейного капіталу є власністю кожного з них.

В результаті тривалих судових розглядів 50% акцій дісталося Альдо, який і очолив фірму після смерті батька.

Незважаючи на чвари, які стрясали сім’ю, в 1960 – 1970-ті роки Гуччі домоглися найбільшого успіху і процвітання фірми. Її асортимент поповнився легендарними туфлями, які представляли собою мокасини на шиповану підошві.

Почалося виробництво парфумів, годин, хутряних виробів, жіночого одягу.

Після занепаду, який компанія переживала в 1980-х через перебір з брендування продукції, з приходом нового креативного директора, Тома Форда, чиї колекції незмінно користувалися успіхом, компанія Гуччі знову стала лідером в світі моди. За колекцію 1995/96 року «Jet Set» Том Форд отримав звання Кращого модельєра.

Більше ніхто не сумнівався: втрачена слава італійського бренду не тільки повернулася, але і збільшилася в кілька разів.

Однак не дивлячись на запаморочливий успіх, в 2004 році Том Форд покидає модний Дім через розбіжності з керівництвом компанії. Втрата головної дійової особи не могла пройти без кризи: в Gucci знову настав переломний момент.

У січні 2015 року в якості креативного директора Gucci очолив Алессандро Мікеле, змінивши на цій позиції дизайнера Фріду Джанніні.

За словами представників Kering, «завдяки своїй новаторській творчості він зіграв фундаментальну роль у перетворенні бренду [Gucci] на те, чим він є сьогодні, залишаючись при цьому вірним відомим кодексам Дому».

Наступником Алессандро Мікеле, який залишив італійський бренд у листопаді 2022 року, став Сабато де Сарно.